Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (18 stycznia 2020, 19:44)
rodzina White
rodzina fabularna
Obrazek
Głowa rodziny: Jeff White, lat 58
Status materialny: wysoki, jak na warunki panujące w South Haven
Źródło dochodów: praca zarobkowa; rodzina White posiada niewielką sieć sklepów ogólnospożywczych o nazwie J.B. White Daily Fresh.
Miejsce zamieszkania: dom rodzinny White'ów zlokalizowany jest przy Northern Beach Road

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem @Audrey White

Rodzina White, jest jedną z tych rodzin, które z miasteczkiem związane są od pokoleń. Do South Haven sprowadzili się w latach 30 XX wieku, licząc na to, że w nowym miejscu uda im się ponownie stanąć na własnych nogach. Ponadto w tej okolicy posiadali krewnych. Nie musieli się więc obawiać tego, że ze wszystkimi problemami będą musieli radzić sobie sami.
Do dzisiaj, pomimo tego że od czasu ich pojawienia się w miasteczku minęło już prawie 90 lat, są rodziną liczną, zżytą, gotową zawsze się wspierać. Gertruda White, żona zmarłego przed kilku laty J.B. White'a doczekała się z mężem aż czwórki dzieci, z których każde założyło własne rodziny, jak i również zdołało coś osiągnąć. Mieli jednak od kogo uczyć się ciężkiej pracy i szacunku do pieniądza.

Członkowie rodziny

Gertie White (84 lata) - najstarsza przedstawicielka rodziny, a przy tym również jedna z najstarszych mieszkanek South Haven. Emerytka, która wraz z mężem (zmarły J.B. White) założyła własną, niewielką sieć sklepów spożywczych. Matka czwórki dzieci. Wdowa.

@Jeff White (58 lat) - najstarszy syn Gertrudy i J.B., dawniej prowadzący w miasteczku dwa niewielkie sklepy ogólnospożywcze. Odkąd w 2017 roku został wybrany na stanowisko burmistrza South Haven, rodzinnym interesem zajmują się inni członkowie rodziny. Wśród miejscowych, Jeff uchodzi za porządnego faceta, mającego rękę do interesów, a także rodzinnego. Obecnie większość mieszkańców South Haven jest zadowolona z tego, w jaki sposób zajmuje się on najważniejszymi sprawami dotyczącymi miasteczka.
Rachel White - zmarła na początku 2008 roku żona Jeffa.

@Audrey White (31 lat) - najstarsza córka Jeffa i Rachel.
XYZ White - córka w wieku maksymalnie 30 lat (możliwe nazwisko po mężu).
XYZ White - córka w wieku maksymalnie 28 lat (możliwe nazwisko po mężu).
@Ashley White (25 lat) - córka Jeffa i Rachel.
@Rosemary White (18 lat) - córka Jeffa i Rachel.

Dodatkowe informacje

rodzina jest wystarczająco zamożna, aby jej przedstawiciele mogli studiować bez konieczności posiadania pracy w celu pokrycia wszystkich kosztów.
jest to jedna z bardziej szanowanych rodzin w South Haven. Przez miejscowych są postrzegani w sposób pozytywny.
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (18 stycznia 2020, 19:44)
rodzina Hayes
rodzina fabularna
Obrazek
Głowa rodziny: William Hayes, 53 lata
Status materialny: średni
Źródło dochodów: praca zarobkowa; William Hayes pełni funkcje miejscowego szeryfa
Miejsce zamieszkania: dom rodzinny Hayesów znajduje się przy Cedar Avenue.

Hayesowie w South Haven pojawili się w roku 1962. Pierwotnie osiedlili się na jednej z tutejszych farm, jednakże ta podupadła w czasie, kiedy ojciec Williama - Jonathan - zapadł na ciężką chorobę. Koszty leczenia były zbyt wysokie, żeby rodzina mogła je udźwignąć. Dlatego też w roku 1987 rodzina zdecydowała się na sprzedaż farmy i zakupili niewielki dom blisko centrum miasteczku. Od tego czasu wiodło im się zdecydowanie lepiej, choć jednocześnie nie można powiedzieć, aby narzekali na nadmiar pieniędzy. William, najstarszy syn Jonathana i Grace Hayesów, ku niezadowoleniu rodziców zamiast udać się na studia, zdecydował się na karierę w szeregach policji. Pozostała dwójka ich dzieci krótko po ukończeniu szkoły średniej wyruszyła w wielki świat. Nadal jednak utrzymują ze sobą dość blisko kontakt i do South Haven starają się przyjeżdżać co najmniej kilka razy w ciągu roku.

Członkowie rodziny

Grace Hayes (85 lat) - matka Williama, jedna z najstarszych mieszkanek South Haven. Znajduje się pod opieką syna i jego żony, którzy borykają się z jej demencją.

William Hayes (53 lata) - w roku 2019 minęło 15 lat, odkąd Bill Hayes otrzymał stanowisko szeryfa. Przez cały ten czas starał się możliwie najlepiej wywiązywać ze swoich obowiązków, decydując się na interwencje jedynie w tych przypadkach, kiedy rzeczywiście okazywało się to być konieczne. Tym samym niewątpliwie udało mu się zjednać sympatie sporej części mieszkańców miasteczka. Nie jest pracoholikiem, niezbyt chętnie decyduje się na to, aby zostawać w pracy po godzinach. Za bardzo zależy mu na własnej rodzinie, żonie oraz dzieciach, żeby dusić się w biurze albo jednym z radiowozów. I ludzie oczywiście dobrze to widzą.

Elena Hayes (53 lata) - swojego męża Elena poznała krótko po przeprowadzce do South Haven. Jako młoda dziewczyna zdobyła posadę sekretarki na miejscowej komendzie, dzięki czemu bardzo często widywała się z Williamem. Z pracą łączyła studia zaoczne, jako że na te dzienne nie mogła sobie pozwolić. Dzięki temu, że zawsze była kobietą pracowitą, zdołała je ukończyć i zdobyć pracę w zawodzie. Do początku 2019 roku była pracownikiem administracyjno-biurowym w tutejszym ratuszu.

XYZ Hayes - syn/córka w wieku maksymalnie 32 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).
XYZ Hayes - syn/córka w wieku maksymalnie 29 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).
XYZ Hayes - syn/córka w wieku maksymalnie 26 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).
@Colette Rose Hayes (24 lata) - córka Williama i Eleny.

Dodatkowe informacje

Przeciętna rodzina, odbierana w miasteczku pozytywnie. Ciężko im cokolwiek zarzucić. Są rodzinni, blisko ze sobą związani.
Nauczeni pracy oraz szacunku do pieniądza. Dzieci Eleny i Billa zapewne pracowały już w czasach szkoły średniej.
Aby móc studiować, musieli podjąć się pracy przynajmniej na część etatu. Rodziny nie było stać na pokrycie pełnych kosztów.
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (18 stycznia 2020, 19:44)
rodzina Moore
rodzina fabularna
Obrazek
Głowa rodziny: Adam Moore, 52 lata
Status materialny: średni
Źródło dochodów: od roku 1954 rodzina Moore prowadzi w South Haven własną kawiarnie. Ponoć sprzedają w niej najlepsze kanapki. Idealne, jeśli poszukujesz pilnie czegoś do zjedzenia na śniadanie.
Miejsce zamieszkania: dom rodzinny rodziny Moore zlokalizowany jest przy Bay Street

Daniel i Annabeth, najstarsi przedstawiciele rodziny Moore, do South Haven przeprowadzili się w 1953 roku. Kupili w miasteczku niewielki, aczkolwiek przytulny jednorodzinny domek, a także - wydając na ten cel niemalże wszystkie posiadane pieniądze - otworzyli własną kawiarnie. Rodzinny interes, który dość dobrze ma się aż do dnia dzisiejszego,, na cześć najstarszej córki otrzymał nazwę Shelby's Cafe. Zdaniem, w tamtym czasie młodego jeszcze małżeństwa, pojawienie się na świecie pierwszego dziecka, pozytywnie odmieniło ich życie. A także pozwoliło im uratować związek, który przechodził kryzys. Obecnie w South Haven mieszka jedynie syn Daniela i Annabeth - Adam. Wraz ze swoją żoną (Delilah Moore) prowadzi on dość spokojne życie, dbając o rodzinny interes.
Państwo Moore bardzo chętnie uczestniczą w większości lokalnych inicjatyw, a także udzielają się w miejscowych organizacjach. W 2017 roku żona Adama zdecydowała się wystartować w wyborach na stanowisko burmistrza, jednakże poniosła porażkę. Od tego czasu nieco napięte relacje łącza ją z Jeffem White'em. Reszta rodziny uważa jednak zachowanie Delilah w stosunku do burmistrza za nieco dziecinne.

Członkowie rodziny

Adam Moore (52 lata) - przy swojej żonie, Adam zawsze wydawał się człowiekiem spokojniejszym, cichszym, bardziej wycofanym, niż był w rzeczywiśctości. Pomimo tego, że jest w tym związku mężczyzną i nosi spodnie, od lat pozwala aby o wszystkim decydowała Delilah. Prawdopodobnie dlatego, że jest aż nadto świadomy tego, że i tak jej nie przegada. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem rodzinnej kawiarni.

Delilah Moore (47 lat) - Delilah, to kobieta doskonale znana wszystkim mieszkańcom South Haven. To właśnie ona odpowiada za organizacje większości miejscowych eventów - kiermaszów, pikników, zbiórek charytatywnych. Zarządza wszystkim prawdziwie żelazną ręką, prezentując przy tym swoje niemałe zdolności organizacyjne. Przy niej wszystko musi działać, jak w szwajcarskim zegarku. Od mniej więcej 10 lat prowadzi South Haven Heritage Association. W 2017 roku była główną rywalką Jeffa White, okazało się jednak, że miasteczko nie jest jeszcze gotowe na kobietę burmistrza. Kto jednak wie, czy nie zmieni się to w przyszłości?

@Agness Moore (24 lata)- córka Delilah i Adama.
@Mason Moore (21 lat) - syn Delilah i Adama.
XYZ Moore - syn/córka w wieku maksymalnie 18 lat

Dodatkowe informacje

Delilah jest typem matki, która o wszystkim wie najlepiej. Prawdopodobnie do dnia dzisiejszego próbuje decydować nawet o tym, jaką nosisz bieliznę.
Z racji na zaangażowanie rodziny w lokalne inicjatywy oraz jej związki z miejscowymi organizacjami, prawdopodobnie od najmłodszych lat byłeś/byłeś ciągany przez matkę wszędzie tam, gdzie mogłeś/mogłaś okazać się być potrzebny/potrzebna. Nie jest ważne czy sam/sama tego chciałeś/chciałaś.
Pochodząc z rodziny Moore, możesz studiować na uniwersytecie, aczkolwiek aby być w stanie pokryć wszystkie opłaty potrzebujesz posiadać miejsce pracy (praca na część etatu).
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (18 stycznia 2020, 19:45)
Rodzina Turner
rodzina fabularna

Obrazek
Głowa rodziny: Michael Turner, lat 64
Status materialny: wysoki, jak na warunki panujące w South Haven
Źródło dochodów: praca zarobkowa; prowadzą własną kancelarię prawniczą
Miejsce zamieszkania: rodzinny dom Turnerów zlokalizowany jest przy Northern Beach Road

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem @Caroline Turner

Turnerowie z South Haven związani są od końcówki XIX wieku. Do miasteczka sprowadzili się krótko po tym, jak otrzymało ono prawa miejskie. Jacob Turner, jeden z pierwszych przedstawicieli rodziny Turner w tej części Alabamy, przez kilka lat zajmował w miasteczku fotel burmistrza. W późniejszym czasie, w jego ślady poszli zarówno syn, jak i wnuk. Przez lata uchodzili za jedną z tych rodzin, którym na rodzinnym miasteczku naprawdę mocno zależało. Uczestniczyli w wielu lokalnych przedsięwzięciach, jak i - niejednokrotnie - również wychodzili z własnymi inicjatywami. Do dzis miejscowi aż za dobrze pamiętają o tym, ile dobrego dla South Haven zrobił ojciec Michaela Turnera - Andrew Turner. I chyba właśnie przez wzgląd na to wielu miejscowych przez palce spogląda na wszystko to, co wyprawia jego syn. Bo obaj panowie niestety nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. A już na pewno równie wielkim uczuciem na darzą rodzinnych stron.

Członkowie rodziny

Michael Turner (64 lata) - obecna głowa rodziny Turner, z wykształcenia prawnik. Posiada czwórkę dzieci, od wielu lat związany jest ponadto z jedną i tą samą kobietą. Zupełnie inaczej, niż to miało miejsce w przypadku jego ojca, Michael nigdy nie był szczególnie mocno związany z South Haven. Ponadto, co w tym miejscu istotne, z racji na zdobyte wykształcenie oraz status materialny (niektórzy twierdzą, że w znacznej mierze jest to również zasługa jego żony), z czasem zaczął się czuć lepszy od większości swoich dawnych znajomych. Nosić się, jak wielki pan, którym oczywiście nie jest. Nie raz i nie dwa zdarzało mu się mówić, że miejscowym robi wielką przysługę prowadząc kancelarię właśnie w South Haven, zamiast w Fairhope albo nawet w Mobile. Zwłaszcza, że w tamtych miastach na pewno mógłby zdobyć większą liczbę klientów.

Melanie Turner (62 lata) - jednym z największych życiowych osiągnięć w przypadku Melanie, było wyjście za mąż za Michaela Turnera. Pochodząca z niezbyt zamożnej rodziny, do tego mająca za ojca alkoholika, nie miała zapewnionego szczególnie łatwego startu w dorosłe życie. O udaniu się na studia mogła, co najwyżej sobie pomarzyć. W końcu marzenia kosztują niewiele. Jej sytuacja poprawiła się dopiero w momencie, kiedy poznała młodego studenta prawa z South Haven. W dodatku pochodzącego z bogatej rodziny i zainteresowanego jej osobą. To przecież oczywiste, że takiej okazji przegapić po prostu nie mogła, prawda? Sprawy potoczyły się pomiędzy nimi na tyle dobrze, że Melanie do dnia dzisiejszego odgrywa rolę żony Michaela, jest też matką czwórki jego dzieci. Nigdy nie musiała pracować i zawsze miała dużo czasu dla siebie. Ot, trafiło jej się życie, jak w bajce.

@Toby Turner (32 lata) - syn Michaela i Melanie. Prokurator okręgowy.
@Caroline Turner (30 lat) - córka Michaela i Melanie. Właścicielka rodzinnej kancelarii.
XYZ Turner - syn/córka w wieku maksymalnie 29 lat - syn/córka Michaela i Melanie
XYZ Turner - syn/córka w wieku maksymalnie 28 lat - syn/córka Michaela i Melanie

Powinowaci od strony @Susan Bradford (zd. Turner - siostry Michaela)
@Sawyer Bradford - syn Theodora i Susie Bradford. Były prokurator.
@Olivier Bradford - Syn Theodora i Susie Bradford. Rezydent w XS Nightclub.
@Lottie Bradford - Córka Sawyera i Sarah Bradford. Uczennica.

Dodatkowe informacje

Przedstawicieli rodziny Turner stać na studia. Kierunkiem, na jaki swoje pociechy namawiał ojciec, najprawdopodobniej było prawo.
Michael i Melanie, najprawdopodobniej dość uważnie dobierali znajomych dla swoich dzieci. Nie każdy miejscowy był wystarczająco dobry, aby móc zadawać się z Turnerem.
Chociaż rodzina White jest przez nich uznawana za jedną z tym "lepszych", "porządnych", to nie łączą ich szczególnie ciepłe relacje (pomimo tego, że Turnerom na takich niewątpliwie by zależało).
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (18 stycznia 2020, 19:45)
rodzina Evans
rodzina fabularna
Obrazek
Głowa rodziny: Samuel Evans, lat 64
Status materialny: średni
Źródło dochodów: głównym źródłem dochodów jest należąca do rodziny farma.
Miejsce zamieszkania: rodzinna farma

Jeszcze nie tak dawno temu Evansowie byli głównymi dostawcami drobiu i jaj w okolicach South Haven. To z ich farmy pochodziły kurczaki, które następnie - po odpowiedniej obróbce - trafiały do miejscowych restauracji, fast foodów oraz sklepów. Sytuacja rodziny znacząco pogorszyła się jednak na skutek szeregu gwałtownych burz w roku 2015, w efekcie których ucierpiała część budynków oraz posiadanego sprzętu. Funkcjonujący od lat 60 interes o mały włos nie trafił wówczas pod młot. Całe szczęście, dzięki wsparciu okolicznych mieszkańców, sytuacje rodziny udało się poprawić. Interes zaczął powoli, na nowo, przynosić zyski. Nie małe, ale jednocześnie jeszcze nie tak wysokie, jak przed laty.
Od wydarzeń mających miejsce w roku 2015, Evansowie zaczęli się wreszcie w South Haven czuć, jak jedni z miejscowych. Dotąd, jako że mieszkali poza granicami miasteczka, nie zdołali wytworzyć z jego mieszkańcami silniejszych więzi. Zwłaszcza, że ich farmę dzieliła niemalże taka sama odległość od South Haven i od Fairhope.

Członkowie rodziny

Samuel Evans (64 lata) - identycznie, jak jak jego zmarły ojciec, Samuel jest mężczyzną nawykłym do ciężkiej pracy i nie migającym się od swoich obowiązków. Wymagający, małomówny, ale też będący jedną z tych osób, które niełatwo wyprowadzić z równowagi i na których zawsze można polegać. Cokolwiek by się nie działo, stara się dotrzymać raz danego słowa i zawsze pamięta o tym, do czego względem niego zobowiązali się inni ludzie. Chociaż ma już swoje lata, nie wyobraża sobie przejścia na emeryturę i siedzenia na własnym tyłku, choć z racji na swoje zdrowie, prawdopodobnie powinnien to uczynić.
Maggie Evans (63 lata) - świetna kucharka, organizatorka, kobieta wyjątkowo ciepła oraz opiekuńcza. Matka czwórki dzieci, co do których z dumą mówi, że każde zdołała wychować na porządnych ludzi.

XYZ Evans - syn/córka w wieku maksymalnie 38 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).
XYZ Evans - syn/córka w wieku maksymalnie 35 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).
XYZ Evans - syn/córka w wieku maksymalnie 32 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).
XYZ Evans - syn/córka w wieku maksymalnie 29 lat (w przypadku córki możliwe nazwisko po mężu).

Dodatkowe informacje

w 2015 i 2016 roku rodzina zmagała się z kryzysem, w związku ze sporymi zniszczeniami, do których doszło na farmie w efekcie szeregu gwałtownych burz.
do 2015 roku raczej trzymali się na uboczu, nie byli mocno związani z South Haven. Sytuacje zmieniła pomoc, jaką otrzymali ze strony mieszkańców miasteczka, w chwili gdy groziło im przejęcie farmy przez bank.
członkowie rodziny Evans mogli udać się na studia bez konieczności zdobycia pracy na część lub pełen etat, o ile ukończyli je przed rokiem 2015.
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Zablokowany

Wróć do „Przewodnik”