Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych. [więcej]

19.07Na forum pojawiła się informacja dla aktywnych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się!

07.07Nowe ogłoszenie od administracji.

30.06Weź udział w Pokazie Talentów, uczcij należycie Dzień Czekolady oraz spróbuj wygrać konkurs jedzenia hot dogów na czas!

30.06Zaktualizowano ranking fabularny, pojawiło się nowe tło fabularne oraz zadania od Mistrza Gry.

19.06Rozpoczął się właśnie kolejny event. Zainteresowanych powitaniem lata zapraszamy tutaj.

14.06Administracja forum opublikowała wyniki oraz nagrodziła zwycięzców plebiscytu South Stars.

south haven

Sweet home Alabama, where the skies are so blue

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

sweet home alabama

where the skies

are so blue

w south haven od
zawsze
Post post by South Haven (01 grudnia 2019, 18:03)
.
Grudzień
tło fabularne
Wraz z pierwszymi dniami grudnia, w asortymencie piekarni Sweet Caroline's po raz kolejny, tradycyjnie już, pojawiły się wypieki oddające klimat zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. Lampki oraz inne świąteczne ozdoby, dzień po dniu zaczęły zdobić kolejne witryny sklepowe. Przed ratuszem natomiast pojawiła się olbrzymia choinka, której pozazdrościć South Haven mogą mieszkańcy wszystkich, sąsiednich miasteczek. Żadna inna miejscowość nie prezentuje się równie urokliwie. To więcej niż pewne.

Pogoda, jak na obecną pore roku, jest naprawdę cudowna. Temperatura w najcieplejsze dni potrafi osiągnąć od 18 do 21 stopni, nocą spadając do mniej więcej 10. Na ten moment nie jest ona jeszcze ani zbyt niska, ani też zbyt wysoka. Z całą pewnością w znacznym stopniu ułatwia to organizacje wszystkiego, co wiąże się ze świątecznym jarmarkiem. Identycznie, jak w latach poprzednich, jego początek przypada na dzień 6 grudnia. Stoiska ustawione na Camelia Street, tuż przy parku Buchanan, odwiedzać będzie można aż do 5 stycznia.

W trakcie ostatniego, przedświątecznego weekendu, Delilah Moore wraz z pozostałymi członkiniami Twinkle Stars, gorąco zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu znanym pod nazwą "Christmas is coming". Na specjalnie wzniesionej scenie, lokalne zespoły z hrabstwa Baldwin umilą wszystkim zainteresowanym wieczór za pomocą nastrojowych, świątecznych piosenek. W trakcie występów przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna, a zebrane tym sposobem pieniądze przekazane zostaną potrzebującym.

Oczywiście należy pamiętać, że grudzień, to nie tylko święta Bożego Narodzenia. Tuż po nich następuje bowiem coś, na co wiele osób czeka przez równe 365 dni. Noworoczny pokaz fajerwerków, zgodnie z pomysłem burmistrza White'a, po raz pierwszy ma odbyć się nad zatoką Mobile - race zostaną wystrzelone ze specjalnie przygotowanego punktu na wodzie. Być może dzięki temu 2020 rok przywitamy tym razem w sposób bardziej widowiskowy, niż zwykło czynić to Fairhope?
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (01 stycznia 2020, 17:43)
styczeń
tło fabularne
Ostatnie dni 2019 roku, a także pierwsze dni roku 2020, z całą pewnością nie mogą zostać zaliczone do tych najbardziej udanych. Wraz z końcem świąt, nastąpiło bardzo gwałtowne załamanie pogodowe, które zdołało pokrzyżować niejedne plany. Również i te dotyczące imprezy sylwestrowej, co roku odbywającej się w samym centrum miasteczka. Tym razem długoletniej tradycji nie stało się zadość. Z siłami natury człowiek, niestety, nie jest w stanie wygrać. Niezależnie od tego, po jaką broń zdecydowałby się sięgnąć. Poza tym skrajną głupotą byłoby ryzykowanie własnym życiem oraz zdrowiem.

Kiedy tylko zawirowania pogodowe ustały, a miało to miejsce dopiero około 3 stycznia, możliwym stało się wreszcie opuszczenie własnych domów. Do miasteczka przywrócony został dopływ prądu. Miejscowi strażacy wraz z ochotnikami, czym prędzej zabrali się do roboty polegającej w znacznej mierze na uprzątnięciu powalonych drzew oraz większych gałęzi. Zabezpieczyli przy tym również kilka budynków, które mocniej ucierpiały z powodu wichury. Do ich grona zaliczany jest między innymi miejscowy kościół. Przez najbliższych kilka tygodni, z powodu koniecznych do przeprowadzenia prac, wszyscy chcący wysłuchać słowa bożego zapraszani są na teren Buchanan Park. W pobliżu znajdującej się tam altanki ustawione zostaną ławki, a także zamontowane odpowiednie nagłośnienie.

Chociaż pierwsze dni nowego roku, raczej nie były w stanie nastroić ludzi bardziej pozytywnie, to kolejne z całą pewnością postarają się to naprawić. Przede wszystkim za sprawą licznych promocji oraz przecen, których głównym celem jest możliwie najszybsze pozbycie się towaru wciąż zalegającego na półkach. Bądź co bądź w połowie stycznia trzeba już zacząć powolutku myśleć o zwolnieniu miejsca potrzebnego na wszystko to, na co ludzie będą wydawać pieniądze wiosną. Taka już jest naturalna kolej rzeczy. Jeśli więc masz ochotę na zakup zabójczych butów, płaszczyka, albo sukienki, to właśnie teraz jest na to najlepsza pora. Oczywiście, o ile tylko będziesz w stanie przymknąć oko na wszystkie te wydatki, jakie zaledwie kilka tygodni wcześniej poniesione zostały z powodu świąt oraz imprezy sylwestrowej. Bo prawdopodobnie wcale nie były one najmniejszymi.

Poza tym pod koniec stycznia trzeba już powolutku zacząć szykować się na kolejny, być może wcale nie najmniejszy wydatek. Mające mieć miejsce w połowie następnego miesiąca walentynki, to ten jeden dzień w roku, kiedy koniecznie trzeba trochę zaszaleć i zorganizować coś, co zdoła zaskoczyć Twoją drugą połówkę. I oczywiście również uszczęśliwić. A prezentów na taką skalę, przygotowanych z prawdziwym rozmachem... cóż, ich na pewno nie zorganizujesz na ostatnią chwilę. O nich trzeba pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem.
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (31 stycznia 2020, 22:44)
luty
tło fabularne
Wraz z drugą połową stycznia, pogoda zaczęła się powoli normować. Nieznacznie wzrosła też temperatura, która na początku lutego, wynosiła już mniej więcej 15 stopni w godzinach szczytu. W niektóre dni termometry wskazywały nawet trochę więcej. Niedużo. Warunki panujące w miasteczku były więc naprawdę przyjemne. Tak samo, jak i panująca w South Haven atmosfera, którą można określić mianem magicznej.
Naprawdę, prawdziwie magicznej.

Od kilku dni w piekarnio-cukierni Sweet Caroline's, podziwiać można przeróżne wypieki, które wpasowują się w klimat zbliżającego się święta zakochanych. Właściciele Fancie's natomiast, na prawie 2 tygodnie przed walentynkami, ogłosili że już teraz mają na ten dzień zarezerwowany komplet stolików. Jeśli więc liczyłeś na romantyczną kolacje w najlepszej restauracji w miasteczku, to raczej nic z tego. No, chyba że dużo wcześniej postanowiłeś się zabezpieczyć i dokonałeś rezerwacji z myślą o swojej drugiej połówce. Aczkolwiek, nawet jeśli nie byłeś na tyle przezorny, to w dalszym ciągu nic straconego! W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami świętem zakochanych, redakcja miejscowej gazety tradycyjnie przygotowała konkurs, w ramach którego do wygrania jest wyjazd we dwoje na weekend do hotelu w Gulf Shores wraz z całodziennymi wejściówkami na teren tamtejszego parku rozrywki Waterville. W cenie pokoju zawarte zostało oczywiście również wyżywienie. To jednak nie jedyna rzecz, o której ostatnimi czasy jest głośno. Przed zaledwie kilkoma dniami ogłoszono, że dzięki zbiórce podczas balu charytatywnego, udało się w pełni pokryć koszta naprawy dachu miejscowego kościoła. A także udzielić niewielkiej pomocy finansowej dwóm rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku styczniowej wichury. Tym samym wszystko w miasteczku zdaje się przybierać pozytywny obrót. I oby tak zostało.
Na dłużej.

Albo przynajmniej do czasu kolejnego, nie mniej ważnego święta, tradycyjnie mającego miejsce w trzeci poniedziałek lutego. Mowa tutaj oczywiście o urodzinach prezydenta George'a Washington'a - czyli dniu słynącym z niezwykle widowiskowych parad, występów oraz konkursu na najlepszy wiśniowy placek. W tym roku, o czym w ostatnich dniach poinformowali organizatorzy, do konkursu zapisało się już 15 osób. To naprawdę niemało, zwłaszcza gdy pod uwagę wziąć zainteresowanie trzema poprzednimi odsłonami. Może to kwestia nieobecności właścicielki Sweet Caroline's, która w tym roku - z racji na swój stan zdrowia - nie da rady przystąpić do rywalizacji? Dzięki temu, po raz pierwszy od niemalże 10 lat, istnieje realna szansa na odniesienie zwycięstwa. Trzeba się tylko odrobinę postarać.


@Veronica Whitlow, @Emily Montgomery, @Ronnie Miller, @Beatrice Ferrell, @Florance Jones, @Camille Mathews, @Maeve Whitlow, @Hayley Goldstein, @Cornelia Henstridge, @Sarah Aguilar-Jefferson, @Terry Alderson, @Sophie O'Brien, @Jane Bentley, @Stephanie Saymore, @Charlie Scott, @Charlotte Mayfield, @Lilia Ashworth, @Annie O'Connor, @Darby Hartwood, @Everest Carter, @Halle Lovecraft, @Danielle Austin, @Maude Walmsley, @Emily Reynolds, @Florence Rosenfield, @Audrey White, @Rey Mayfield, @Adaline Naylor, @Bella White, @Liv O'Sullivan, @CJ White, @Priscilla Yates, @Emma Holton, @Leah White, @Madison Brown, @Faye Hill, @Cornelia Clark, @Sky Jackson, @Gabriela White, @Lucy Williams, @Katelyn White, @Aveline Yates, @Caroline Turner, @willow henderson, @Elisa Nero, @Philippa Calvert, @Laura Evans, @Isabelle Petterson, @Connie Dawson, @Iris Williams-Rogers, @James Doherty, @Joshua Miller, @Charles Coleman, @Julian Bentley, @Daniel Miller, @Robert Jefferson, @Theodore Hartwood, @Ray Gordon, @Vincent Ashworth, @Grover Ralston, @Xavier Cavill, @Benjamin Carter, @Stuart Goldsmith, @Marcus Grey, @Matthew Stone, @Rene Dubois, @Ethan Yates, @Scott Coleman, @Christopher Mayfield, @Roderick Horowitz, @Silvestro Carmine, @Dominic Coleman, @Jakub Pojezierski, @Ethan Anderson, @Avery Westlake, @Noah Westlake, @Milo Stevens, @J.J Gibbens, @Archie Evans, @Theo Evans, @Javier Pérez, @Folklore Nero, @Wally Davies, @Giotto Nero, @Zachary Milburn, @Nathaniel Evans, @Theodore White, @Phoenix Turner
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (29 lutego 2020, 19:33)
marzec
tło fabularne
Ostatnie dni lutego oraz pierwsze dni marca, przyniosły ze sobą prawdziwe ocieplenie. Pomimo tego, że już wcześniej dało się wyczuć pierwsze podmuchy wiosny (oczywiście jeszcze nie tej kalendarzowej), dopiero teraz stała się ona rzeczywiście zauważalna. Nie tylko z powodu budzących się do życia roślin oraz powracającego ptactwa. Opuszczając przytulne cztery ściany swoich domów, mieszkańcy miasteczka coraz częściej rezygnowali z ciepłych okryć wierzchnich oraz ubrań, które idealne nadawały się do noszenia zimową porą. Kobiety znów odsłaniać zaczęły nogi, decydując się na ubranie sukienek oraz spódnic, w cieplejsze dni ponadto zrezygnować można było również z noszenia ubrań o długich rękawach. Właściwie, to wraz z początkiem kolejnego miesiąca, dobrym pomysłem będzie wepchnięcie ich wgłąb szafy, gdzie spędzą kilka następnych miesięcy.

Skoro już o wpychaniu ubrań do szafy mowa, zapewne warto w tym miejscu wspomnieć również o wiosennych porządkach. Chcąc odpowiednio powitać nową porę roku, warto poświęcić trochę czasu na to, aby odświeżyć wnętrza swoich domów lub mieszkań, pozbywając się z nich wszystkiego, co zbędne. Polecamy zająć się tym w przeciągu pierwszego tygodnia marca, jako że w dniu 06.03 z miasteczka wywiezione zostaną wszystkie większe gabaryty. Jeśli do tego czasu nie wystawisz zbędnych rzeczy przed swój dom lub kamienice, w której mieszkasz, ich transportem będziesz musiał zająć się sam. Osobiście. Tylko po co tracić na takie sprawy czas, skoro wyręczyć może Ciebie w tym ktoś inny?

Identycznie, jak to miało miejsce w poprzednich latach, dyrekcja South Haven School również w tym roku zaprasza wszystkich mieszkańców miasteczka, do korzystania ze szkolnego boiska oraz sprzętów. W końcu sport to zdrowie, prawda? A skoro pogoda jest do tego odpowiednia, to warto sobie sobie pozwolić na odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Począwszy od 2 marca, każdego dnia w godzinach od 16 do 20, możliwe jest wypożyczenie piłek, rakiet, skakanek, wszystkiego co tylko dusza zapragnie, a co znajduje się w szkolnym magazynie. Władze placówki proszą jedynie o niewynoszenie tych rzeczy poza teren szkoły. A także o ich właściwe użytkowanie. Za wszelkie ewentualne szkody odpowiadać będzie osoba wypożyczająca.

Na samym końcu przypominamy o corocznym festynie organizowanym pierwszego dnia wiosny przez członków drużyny futbolowej South Haven Lions. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 21 marca i rozpocznie się już o godzinie 10. W programie znajdują się zawody, takie jak bieg w worku, bieg z jajkiem, przeciąganie liny, a także bieg z przeszkodami przeznaczony specjalnie dla par. Wieczorem wszyscy zainteresowani będą mogli natomiast zrelaksować się przy muzyce country (zagra lokalny zespół z Fairhope), napić piwa, zjeść jedzenie prosto z grilla oraz zaszaleć na parkiecie.@Veronica Whitlow, @Emily Montgomery, @Ronnie Miller, @Beatrice Ferrell, @Florance Jones, @Maeve Whitlow, @Hayley Goldstein, @Sarah Aguilar-Jefferson, @Terry Alderson, @Sophie O'Brien, @Jane Bentley, @Stephanie Saymore, @Charlie Scott, @Charlotte Mayfield, @Darby Hartwood, @Everest Carter, @Halle Lovecraft, @Danielle Austin, @Maude Walmsley, @Emily Reynolds, @Florence Rosenfield, @Audrey White, @Rey Mayfield, @Adaline Naylor, @Bella White, @Liv O'Sullivan, @CJ White, @Priscilla Yates, @Madison Brown, @Faye Hill, @Sky Jackson, @Lucy Williams, @Katelyn White, @Caroline Turner, @willow henderson, @Elisa Nero, @Iris Williams-Rogers, @Savannah Turner, @Kimberlee Naylor, @Laurie Elsberry, @Mia Hayes, @Kayleigh Doherty, @Gemma Robinson, @Breanna Cleveland, @Rachel Smith, @Colette Rose Hayes, @Josephine Mayfield, @Catherine Maxwell, @Hope Craven, @Rita Maximoff, @Qiana Johnson, @Lindsay Hadfield, @James Doherty, @Joshua Miller, @Charles Coleman, @Julian Bentley, @Daniel Miller, @Robert Jefferson, @Ray Gordon, @Vincent Ashworth, @Xavier Cavill, @Benjamin Carter, @Marcus Grey, @Matthew Stone, @Ethan Yates, @Scott Coleman, @Christopher Mayfield, @Silvestro Carmine, @Dominic Coleman, @Jakub Pojezierski, @Avery Westlake, @Noah Westlake, @Archie Evans, @Theo Evans, @Wally Davies, @Giotto Nero, @Nathaniel Evans, @Theodore White, @Phoenix Turner, @Josh Hayes, @Marcus Clinton, @Gregory Hadfield, @Jason Whitlow, @Jaxon Marshall, @Ian Williamson, @Isidore Litchfield, @Jagger Chauncey, @Andrew Harrison, @Moxy Morris, @Jacob Doherty, @Peter Turner
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (31 marca 2020, 16:05)
kwiecień
tło fabularne
Wraz z początkiem kwietnia, mieszkańcy South Haven zmuszeni zostali do pożegnania się z piękną pogodą, jaka dopisywała praktycznie przez cały marzec. Silne wiatry, gwałtowne burze, ciągłe opady deszczu. To właśnie w ten sposób wyglądały pierwsze dni kolejnego miesiąca. Czwartego z rzędu. Dla osób zamieszkujących tę okolicę od co najmniej kilku lat, nie było to jednak niczym dziwnym. Najpewniej tego pogodowego załamania, wyczekiwali już od co najmniej kilku tygodni. Wiosna bardzo często wyglądała tutaj właśnie w ten sposób. Nie było to więc czymś nowym. Ani też zaskakującym. Piątkowy wieczór, przypadający na dzień 3 kwietnia, zaskoczył wszystkich poważną awarią prądu. Taką, której nie dało się zaradzić z miejsca. Od ręki. Sprawa była zbyt skomplikowana, aby usterkę dało się usunąć przed poniedziałkiem. Trzeba było jakoś przez tych kilka dni przetrwać. Ale czy było to coś, czemu miejscowi mieliby nie podołać? Przecież przez setki lat (a nawet więcej) ludzie żyli pozbawieni takich udogodnień. I jakoś udawało im się przeżyć. W gruncie rzeczy, to byli oni w stanie funkcjonować całkiem normalnie.

Następne tygodnie, w przeciwieństwie do tego pierwszego, pozbawione były tego rodzaju, niewątpliwie szczególnych atrakcji. Aczkolwiek nie oznacza to, że określić je można mianem do bólu nudnych. Wbrew pozorom, to akurat na nudę mieszkańcy South Haven nie mogą narzekać zbyt często. W tym niewielkim miasteczku z reguły dzieje się całkiem sporo. Trzeba tylko wystawić nos za drzwi swojego domu i się tym wszystkim zainteresować. A czym konkretnie można się zainteresować w przypadku kwietnia? Przede wszystkim odbywającym się w dniach od 6 do 10 kwietnia, tygodniem zdrowia. W tym czasie w miejscowej przychodni można wykonać za darmo pełen pakiet podstawowych badań, a na terenie Old Grove Park, w godzinach od 7 do 8 rano, wziąć udział w ćwiczeniach mających pozytywnie wpłynąć na naszą sprawność fizyczną. Odbywać się one będą pod czujnym okiem nauczycielki z miejscowej szkoły, Susan Smith. Wszystkich tych, którzy swój wolny czas woleliby jednak spędzić w nieco inny sposób, prawdopodobnie ucieszy informacja o tym, że przez cały kwiecień w godzinach od 17 do 19, na terenie miejscowej biblioteki będą miały miejsce spotkania fanów gier planszowych. Każdy zainteresowany będzie mógł w tym czasie spróbować swoich sił w monopoly, chińczyku, warcabach, a także wielu innych tytułach. Wybór jest naprawdę spory, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć po półkach.

Odbywającym się w kwietniu wydarzeniem, o którym również wypadałoby pamiętać, jest przypadająca na 13 dzień tego miesiąca Wielkanoc. Chociaż owe święto nie jest w Stanach Zjednoczonych równie popularne, co w krajach europejskich, to jednak istnieje kilka, wiążących się z nim tradycji. Dość istotnych. W South Haven, tak samo jak w latach poprzednich, z jego okazji można wziąć udział w zabawach takich, jak Easter Egg Hunt oraz Easter Egg Roll, które przeznaczone są przede wszystkim dla najmłodszych. Atrakcją przeznaczoną dla osób liczących sobie przynajmniej trochę więcej niż tych kilka lat, jest natomiast specjalna parada, która w samo południe przejdzie przez Main Street. Tym co będzie można podziwiać w trakcie jej trwania, są charakterystyczne kapelusze, przyozdobione wszystkim tym, co może kojarzyć się z Wielkanocą. Z całą pewnością są one czymś, na czym warto zawiesić wzrok na dłużej.


@Sophie O'Brien @Everest Carter @Jane Bentley @CJ White @Emily Montgomery @Sarah Aguilar-Jefferson@Lina Totti @Ronnie Miller@Hope Craven @Mina Lawless @Emily Reynolds @Carla Anster @Alice Morton @Shay L. Collins @Caroline Turner @Bella White @Kayleigh Doherty @Liv O'Sullivan @Gemma Robinson @Audrey White @Taylor Mosley @Aurora Hayes @Rey Mayfield @Sky Jackson @Danielle Austin @Faye Hill @Ashley White @Via Hayes @Keira Sutherland @Beatrice Ferrell @Emma White @Carys Hallward@Adaline Naylor @Florence Rosenfield @Nala Fray @Anne Solberg @Charlotte Mayfield @willow henderson @Hayley Goldstein @Candace White @Polly May @Kimberlee Naylor @Lucy Williams @Alissa Royce @Lucille Morgan @Madison Brown @Virginia Gulliver @Iris Williams-Rogers @Donna Zane @Priscilla Yates @Sage Skarsgard@Charlie Scott @Marselina Bull @Honey Gulliver @Lidia Collins @Colette Rose Hayes @Tammy Toussaint @Peyton Samuel @Agness Moore @Florance Jones @Maeve Whitlow @Phoenix Carrington @Ian Scott @Marcus Clinton @Andrew Harrison @Jason Whitlow @Gregory Hadfield @Noel Shelton @Christopher Mayfield @Alexander Wellington @Cyril Mayfield @Jacob Doherty @James Doherty @Theo Evans @Archie Evans @Ian Williamson @Moxy Morris @Marcus Grey @Fleury Ouvrard @Ray Gordon @Carter Harding @Jagger Chauncey @Noah Westlake @Santiago Gelbero @Russel Franklin @Scott Coleman @Ethan Yates @Julian Bentley @Jack Cobain @Eddie Spence @Leon Lynn @Simon Huxley @Charles Coleman @Owen Spencer @Remus Ramone @Mefisto Lamb @Tobias Turner @Ambrose Toussaint @Kit Wells @Benjamin Carter @bounty batton @Xavier Cavill @Travis Mosley @Teddy Westfield @Daryl Williamson @Duncan Mayer @Matthew Stone @Jakub Pojezierski @Josh Hayes @Luke Barrymore @Daniel Miller @Robert Jefferson @Timothy Mosley @Nathaniel Welling @Avery Westlake
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (30 kwietnia 2020, 21:50)
maj
tło fabularne
Wiele osób twierdzi, że to właśnie maj jest zarówno najradośniejszym, jak i najpiękniejszym miesiącem w ciągu roku. W trakcie jego trwania kwitnie wiele roślin, do życia budzą się owady, świat na nowo staje się pełny naprawdę wielu, różnych barw. Prawdziwie kolorowy. South Haven praktycznie od zawsze zdaje się potwierdzać wszystkie te opinie. W trakcie tych ledwie 31 dni, podczas których z reguły możemy cieszyć się piękną pogodą, w miasteczku oraz jego okolicach dzieje się naprawdę wiele. Tętni ono życiem. Obecny, 2020 rok, nie stanowi pod tym względem żadnego wyjątku.

Wraz z pierwszym majowym weekendem, władze miasteczka kolejny raz zapraszają do uczestnictwa w potańcówce zorganizowanej z okazji dnia strażaka. Tradycyjnie odbędzie się ona w budynku starej remizy, który na ten czas zostanie odpowiednio przygotowany. Wieczór umili wszystkim specjalnie sprowadzona z Mobile na ten dzień kapela, a gwoździem programu będzie aukcja, w trakcie której panie będą mogły wylicytować koszyk oraz kryjącą się za nim randkę - niespodziankę. Cały dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na zakup nowego sprzętu oraz mundurów.

Rozpoczęty przy dość skocznej muzyce miesiąc, nie może zostać pozbawiony innych atrakcji. I oczywiście nie będzie. W kolejnych dniach w miasteczku będą miały miejsce kolejne wydarzenia. Możliwe, że okażą się one wcale nie mniej interesujące. Z okazji dnia hamburgera, znajdująca się przy Black Cherry Road restauracja Wendy's postara się skusić wszystkich naprawdę szalonymi promocjami. W trakcie międzynarodowego dnia muzeów, który ma miejsce 18 maja, wszyscy zainteresowani będą mogli spędzić za darmo kilka godzin w murach McNeal House i zapoznać się bliżej z historią miasteczka. Nieco bardziej oryginalną propozycją na spędzenie całego weekendu, będzie ta związana z mającym w maju miejsce dniem piwowara, aczkolwiek na ten moment pozostanie ona jeszcze słodką tajemnicą.

Jako miesiąc, maj powinniśmy połączyć również z państwowym świętem znanym pod nazwą Memorial Day. Chociaż nie cieszy się ono na obszarze Alabamy równie dużą popularnością, co na terenie północnych stanów USA (co logiczne, skoro pierwotnie poświęcone było pamięci żołnierzy Unii - a więc wrogów Konfederacji, której sercem była właśnie Alabama), to jednocześnie na pewno nie można powiedzieć, że zostało zepchnięte na margines. To właśnie w tym konkretnym dniu, mieszkańcy miasteczka tłumnie udają się do kościoła oraz odwiedzają cmentarze. Ci, którzy w większym stopniu zainteresowani są historią, mają ponadto możliwość udania się na jedną z dwóch rekonstrukcji historycznych, mających miejsce w najbliższej okolicy.


@Jane Bentley @Lorraine Jensen @CJ White @Lana Winchester @Sarah Aguilar-Jefferson @Harper Davis @Katie Westfall @Hope Craven @Emily Reynolds @Carla Anster @Shay L. Collins @Caroline Turner @Skylar Rhodes @Adaline Naylor @Liv O'Sullivan @Gemma Robinson @Audrey White @Taylor Mosley @Ester Yates @Andy Connelly @Rey Mayfield @Sky Jackson @Hester Gulliver @Danielle Austin @Faye Hill @Ashley White @Virginia Gulliver @Via Hayes @Keira Sutherland @Lily Carlton @Emma White @Florence Rosenfield @Nala Fray @Abigail McFeenly @Charlotte Mayfield @willow henderson @Camelia Shelton @Summer Wells @Hayley Goldstein @Candace White @Kimberlee Naylor @Lucy Williams @Madison Brown @Iris Williams-Rogers @Lydia Corbett @Donna Zane @Sage Skarsgard @Charlie Scott @Marselina Bull @Honey Gulliver @Colette Rose Hayes @Peyton Samuel @Agness Moore @Diamond Flower @River Hudson @Ian Scott @Marcus Clinton @Mathias Waterford @Andrew Harrison @Jason Whitlow @Noel Shelton @Christopher Mayfield @Alexander Wellington @Cyril Mayfield @Jake O'Brien @James Doherty @Theo Evans @Blake Westfall @Ian Williamson @Marcus Grey @Ray Gordon @Colter Cunningham @Noah Westlake @Santiago Gelbero @Russel Franklin @Scott Coleman @Jan Wyszomierski @Ethan Yates @Julian Bentley @Anthony Davis @Luke Carrell @Tobias Turner @Ernest Szafrański @Benjamin Carter @bounty batton @Jasper L. Bridges @Travis Mosley @Teddy Westfield @Troy Hover @Christian Hoffmann @Aiden Cole @Jakub Pojezierski @Josh Hayes @Robert Jefferson @Timothy Mosley @Nathaniel Welling @Avery Westlake
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (31 maja 2020, 17:08)
czerwiec
tło fabularne
Wraz z końcem ciepłego, całkiem przyjemnego maja, przychodzi czas na kolejny, kalendarzowy miesiąc. Zgodnie z aktualnymi prognozami, czerwiec ma być wyjątkowo upalny - przewiduje się temperatury powyżej 30 stopni - oraz deszczowy. Na mieszkańców czeka ponadto cały tydzień dość gwałtownych burz. Połączenie niekoniecznie najlepsze, jak i niekoniecznie mile widziane. Tak to już niestety bywa o tej porze roku i trzeba jakoś przeżyć tych 30 dni. Na szczęście tutaj, w południowej części stanu Alabama, ludzie już dawno temu zdążyli przyzwyczaić się do takich warunków pogodowych.

Nieszczególnie przyjemny, burzowy i deszczowy początek miesiąca - mamy nadzieję, że ta drobna niedogodność nikogo nie zniechęci - na pocieszenie zaoferuje wszystkim kilka wesołych atrakcji. Wśród nich znajdzie się, zapewne najbardziej interesujący dla najmłodszych, przyjazd wesołego miasteczka, które przez równych siedem dni będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych na obrzeżach sąsiedniego miasteczka Farhope. Oznacza to kawałek drogi do pokonania, na szczęście nie jest to kawałek na tyle duży, aby dostanie się do upragnionego celu było niemożliwe. Zarówno pieszo, własnym autem, autobusem, jak i rowerem - możliwości jest w tym przypadku dużo. Potrzeba tylko chęci.

Jeśli atrakcje przeznaczone dla najmłodszych nie są w stanie przyciągnąć Twojej uwagi, być może za znacznie bardziej interesujący uznasz coroczny bieg z przeszkodami, odbywający się w pierwszą środę czerwca z okazji narodowego dnia biegania. Wydarzenie cykliczne, zapoczątkowane w Fairhope w roku 2012, od kilku lat przyciąga całkiem spore grono zainteresowanych nim osób - mowa tutaj zarówno o uczestnikach biegu liczących na zgarnięcie jednej z głównych nagród, jak i również o obserwatorach, na których czekają stoiska z jedzeniem, akcesoriami sportowymi, alkoholem i napojami.

O ile pierwsze dni czerwca w samym South Haven, tradycyjnie już, są całkiem spokojne, tak sytuacja zmienia się w miasteczku wraz z połową miesiąca oraz mającym wówczas miejsce, narodowym dniem flagi. W tym roku święto poświęcone fladze Stanów Zjednoczonych wypada w drugą niedziele miesiąca (14 czerwca) i obejmować będzie: paradę, która przejdzie przez Main Street, uroczyste podniesienie flagi przed ratuszem, ceremonię spalenia starej flagi oraz wielkie grillowanie na terenie Buchanan Park. Burmistrz White gorąco zachęca wszystkich mieszkańców miasteczka do zaopatrzenia się we własne grille, jedzenie oraz napoje i zjawienie się na miejscu punktualnie o godzinie 14. Odpowiednio wcześniej na obszarze parku rozstawionych zostanie kilkanaście stołów oraz ławek, stanowiących własność miasta i wykorzystywanych podczas różnego rodzaju eventów.

Wraz z momentem, kiedy dobiegnie końca Narodowy Tydzień Flagi, związany ze świętem mającym miejsce w dniu 14 czerwca, na tapecie pojawi się kolejny powód do mniej lub bardziej hucznej zabawy. W trakcie weekendu, mającego miejsce w dniach 20 i 21 maja, na plaży w okolicy miejskiego molo, odbędzie się kolejna impreza - tym razem mająca na celu przywitanie lata. Będzie miała ona zdecydowanie mniej formalny charakter w stosunku do wydarzenia mającego miejsce wcześniej, a związaną z nią, główną atrakcją, będzie organizowana przy wsparciu baru The Bridge tzw. Bitwa Kapel, do której przystąpić może każdy - zarówno zespoły, jak i wykonawcy solowi, którzy wykonać mogą własne utwory bądź wybrane na tą okazje covery innych, mniej lub bardziej popularnych zespołów. Dla zwycięzcy przewidziana została nagroda w wysokości 1000$.


@Mackenzie Queen @Ester Yates @Lorraine Jensen @Lana Winchester @Maureen McGowan @Sarah Aguilar-Jefferson @Harper Davis @Katie Westfall @Hope Craven @Emily Reynolds @Carla Anster @Caroline Turner @Adaline Naylor @Liv O'Sullivan @Audrey White @Taylor Mosley @Kiara Meyer @Rey Mayfield@Sky Jackson @Danielle Austin @Faye Hill @Ashley White @Severine Collins @Via Hayes @Lottie Bradford @Lily Carlton @Florence Rosenfield @Willow Henderson @Camelia Shelton @Hayley Goldstein @Rosemary White @Madison Brown @Iris Williams @Josephine Jones @Charlie Scott @Honey Gulliver @Madison Arder @Colette Rose Hayes @Peyton Samuel @Agness Moore @Zuri Pierre @Lourdes Lahela @River Hudson @Ian Scott @Marcus Clinton @Mathias Waterford @Sawyer Bradford @Jason Whitlow @Christopher Mayfield @Alexander Wellington @Cyril Meyer @Jake O'Brien @Adam Spellsinger @James Doherty @Blake Westfall @Ian Williamson @Andrew Harrison @Marcus Grey @Noel Shelton @Ray Gordon @Colter Cunningham @Scott Coleman @Ethan Yates @Nicolas Conley @Olivier Bradford @Anthony Davis @Toby Turner @Frank Westfall @Travis Mosley @Troy Hover @Christian Hoffmann @Aiden Cole @Jakub Pojezierski @Josh Hayes @Robert Jefferson @Timothy Mosley @Nathaniel Welling @Avery Westlake
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Mistrz Gry

SWEET HOME ALABAMA, WHERE THE SKIES ARE SO BLUE

99 y/o199 cm Main Street
Awatar użytkownika

zawodowo zajmuję się

ingerowaniem w życie

mieszkańców South Haven

w south haven od
zawsze
Post post by Mistrz Gry (30 czerwca 2020, 18:36)
lipiec
tło fabularne
Jeśli zaufać prognozie pogody wykraczającej poza 3 najbliższe dni, tegoroczny lipiec nie będzie jednym z miesięcy rozpieszczających mieszkańców południowej części Alabamy. Gwałtowne burze oraz deszcze, to coś czego powinniśmy się spodziewać. Szanse na to, że prognozy się w tym przypadku nie sprawdzą - inaczej niż to miało miejsce w czerwcu - są naprawdę niewielkie. Warto więc już teraz upewnić się, czy w naszym posiadaniu znajdują się parasolki oraz kurtki przeciwdeszczowe. Bez nich codzienne funkcjonowanie może nie być szczególnie proste - z tym powinniśmy się pogodzić już teraz.

Niezbyt optymistyczne prognozy pogody nie są korzystne w szczególności dla wszystkich tych osób, które jeszcze do niedawna liczyły na większe zarobki związane z sezonem wakacyjnym. Być może South Haven nie jest najatrakcyjniejszą miejscowością dla turystów, ale pomimo tego drobnego faktu od wielu lat - zwłaszcza w lipcu oraz sierpniu - można tutaj spotkać całkiem sporo osób chcących spędzić swój urlop nad zatoką Mobile. Stosunkowo tani nocleg i brak tłumów, których człowiek nie uniknie w innych miejscowościach zlokalizowanych w tej części Alabamy, w niektórych przypadkach stanowi dość atrakcyjną ofertę. Taką, której ciężko powiedzieć nie.

Całkiem spory niepokój związany z zapowiadanymi deszczami i burzami, dotyczy również zbliżającego się Święta Niepodległości. 4 lipca, to dzień, który należy odpowiednio uczcić. Bezsprzecznie. W jaki sposób mamy to jednak zrobić, kiedy za oknem pada, a nawet grzmi? Raczej niemożliwym wydaje się, aby w tych okolicznościach odbyła się tradycyjna parada, która od lat przechodzi przez centrum miasteczka. Pod znakiem zapytania stanął również zaplanowany na wieczór pokaz sztucznych ogni. Jedynym punktem programu, o który nie musimy się obawiać, jest pokaz talentów, który będziemy mogli oglądać wewnątrz murów miejscowej szkoły - na sali gimnastycznej.

Dla tych, którzy niekoniecznie widzą siebie, jako uczestnika tego rodzaju zmagań, alternatywę przygotował miejscowy fast food "Wendy's". Właściciele lokalu, pamiętając o tym, że 4 lipca wypada również święto hot doga, tego dnia kolejny raz zapraszają do konkursu w jedzeniu na czas. Zwycięzca może liczyć w tym przypadku na raczej symboliczną nagrodę w wysokości 100$ oraz pamiątkowe zdjęcie, które zawiśnie w specjalnej, pamiątkowej gablotce. Chcesz, aby Twoja fotografia znalazła się obok zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu? W takim razie do dzieła!

Poza Świętem Niepodległości i Dniem Hot Doga, lipiec nie zapowiada się, jako jeden z tych miesięcy, w trakcie których możemy liczyć na więcej atrakcji. Ale może to i dobrze, w końcu wszyscy potrzebujemy czasami odpocząć od wszystkich tych konkursów, zabaw oraz festynów.


@Mackenzie Queen @Haven Snow @Ester Yates @Lorraine Jensen @Lana Winchester @Sylvia Meyer @Maureen McGowan @Peony Thistley @Harper Davis @Katie Westfall @Hope Craven @Daisy Thistley @Emily Reynolds @Carla Anster @Caroline Turner @Adaline Naylor @Liv O'Sullivan @Honey Gulliver @Audrey White @Taylor Mosley @Rey Mayfield @Sky Jackson @Danielle Mayfield @Faye Hill @Ashley White @Lottie Bradford @Lily Carlton @Florence Rosenfield @Willow Henderson @Rosemary White @Madison Brown @Iris Williams @Kaylen Rowan @Josephine Jones @Charlie Scott @Camelia Shelton @Madison Arder @Colette Rose Hayes @Peyton Samuel @Agness Moore @Zuri Pierre @Lourdes Lahela @River Hudson @Ian Scott @Marcus Clinton @Mathias Waterford @Sawyer Bradford @Jason Whitlow @Christopher Mayfield @Alexander Wellington @Cyril Meyer @James Doherty @Blake Westfall @Andrew Harrison @Marcus Grey @Noel Shelton @Colter Cunningham @Ronald Waterford @Scott Coleman @Jonathan Doherty @Ethan Yates @Nicolas Conley @Olivier Bradford @Anthony Davis @Toby Turner @Wade Mayfield @Frank Westfall @Travis Mosley @Troy Hover @Christian Hoffmann @Aiden Cole @Jakub Pojezierski @Mason Moore @Timothy Mosley @Nathaniel Welling @Avery Westlake
Multikonta: brak
Odwiedź Profil Wyślij PW

Odznaki


Zablokowany

Wróć do „Mistrz Gry”